Time, Swimmer, Plc, Pts

Event # 1 Girls 100 Free 9-10

1:20.38Y Delilah Ladd 1 6

1:42.43Y Rachel Fortier 4 3

2:07.25Y Lily Gruen 7 ---

Event # 2 Boys 100 Free 9-10

1:44.15Y Bob Cooper 4 3

Event # 3 Girls 100 Free 11-12

1:36.51Y Margaret Campbell 8 ---

1:54.04Y Hannah Knauss 9 ---

2:06.77Y Nicole Green 13 ---

Event # 4 Boys 100 Free 11-12

1:15.46Y Jackson Green 1 6

Event # 7 Girls 100 Free 15-18

1:05.80Y Karmen Freeman 3 4

1:07.76Y Gio Rodriguez 5 2

1:09.23Y Dharma Ladd 7 ---

X 1:22.01Y Haley Sowder --- ---

X 1:31.42Y Ren Knauss --- ---

Event # 8 Boys 100 Free 15-18

1:06.60Y Dakotah Whiteley 6 1

1:08.43Y Nate Green 7 ---

1:08.95Y Braydon Surritte 8 ---

Event # 10 Boys 100 Medley Relay8 & Under

2:19.94Y A Relay Abilene Wave Runners 2 5

Javan Nordgren (6) Si Parsons (7) Leroy Winnie (8) Cael Eastman (8)

Event # 11 Girls 100 Medley Relay 9-10

1:53.33Y A Relay Abilene Wave Runners 5 2

Katherine Stoffer (9) Lily Gruen (9) Rachel Fortier (10) Alexis Kamhi (10)

2:17.43Y B Relay Abilene Wave Runners 8 ---

Kenlie Delay (9) Karis Nordgren (8) Christine Stoffer (6)

Event # 13 Girls 200 Medley Relay 11-12

3:24.50Y A Relay Abilene Wave Runners 7 ---

Kaylee Weibert (11) Margaret Campbell (11) Delilah Ladd (10) Hannah Knauss (11)

4:40.64Y DQ B Relay Abilene Wave Runners --- ---

Charlotte Kamhi (11) Nicole Green (11) Rachael Kamhi (11) Tabor Geering (11)

Event # 14 Boys 200 Medley Relay 11-12

3:15.00Y A Relay Abilene Wave Runners 2 5

Bob Cooper (9) Justus Nordgren (10) Jackson Green (12) Tyler Green (12)

Event # 17 Girls 200 Medley Relay 15-18

2:16.88Y A Relay Abilene Wave Runners 2 5

Karmen Freeman (15) Haley Sowder (17) Dharma Ladd (15) Gio Rodriguez (16)

3:16.09Y B Relay Abilene Wave Runners 7 ---

Lela Campbell (15) Rachel Ely (13) Ren Knauss (15)

Event # 18 Boys 200 Medley Relay 15-18

2:14.71Y A Relay Abilene Wave Runners 3 4

Braydon Surritte (18) Dakotah Whiteley (18) Nate Green (16) Dylan Delay (15)

Event # 19 Girls 25 Fly 8 & Under

24.32Y Karis Nordgren 2 5

1:04.15Y Christine Stoffer 9 ---

Event # 20 Boys 25 Fly 8 & Under

38.06Y Leroy Winnie 5 2

40.88Y Si Parsons 7 ---

51.90Y Elliott Engle 8 ---

Event # 21 Girls 25 Fly 9-10

17.95Y Delilah Ladd 1 6

26.42Y Rachel Fortier 7 ---

30.92Y Katherine Stoffer 10 ---

X 36.83Y Kenlie Delay --- ---

X 39.11Y Alexis Kamhi --- ---

Event # 22 Boys 25 Fly 9-10

19.37Y Justus Nordgren 2 5

28.87Y Bob Cooper 5 2

Event # 23 Girls 50 Fly 11-12

51.00Y Margaret Campbell 9 ---

1:06.87Y Rachael Kamhi 13 ---

X 1:26.25Y Kaylee Weibert --- ---

X 1:26.41Y Tabor Geering --- ---

X 1:33.87Y Charlotte Kamhi --- ---

1:11.87Y DQ Hannah Knauss --- ---

Event # 24 Boys 50 Fly 11-12

47.54Y Jackson Green 2 5

Event # 25 Girls 50 Fly 13-14

1:05.82Y Rachel Ely 9 ---

Event # 27 Girls 50 Fly 15-18

33.60Y Dharma Ladd 2 5

35.42Y Karmen Freeman 3 4

36.80Y Gio Rodriguez 5 2

X 43.23Y Haley Sowder --- ---

X 47.20Y Lela Campbell --- ---

Event # 28 Boys 50 Fly 15-18

30.98Y Dakotah Whiteley 4 3

30.99Y Nate Green 6 1

33.16Y Braydon Surritte 7 ---

X 42.49Y Dylan Delay --- ---

Event # 29 Girls 25 Back 8 & Under

23.96Y Karis Nordgren 1 6

36.58Y Christine Stoffer 10 ---

Event # 30 Boys 25 Back 8 & Under

X 36.07Y Leroy Winnie --- ---

40.48Y Javan Nordgren 6 1

42.47Y Elliott Engle 7 ---

X 51.37Y Matthew Stoffer --- ---

59.61Y George Campbell 11 ---

Event # 31 Girls 25 Back 9-10

29.00Y Lily Gruen 10 ---

31.36Y Alexis Kamhi 12 ---

33.02Y Kenlie Delay 14 ---

34.49Y Katherine Stoffer 15 ---

Event # 32 Boys 25 Back 9-10

18.57Y Justus Nordgren 1 6

26.81Y Bob Cooper 5 2

Event # 33 Girls 50 Back 11-12

51.98Y Margaret Campbell 11 ---

X 59.05Y Kaylee Weibert --- ---

1:02.30Y Charlotte Kamhi 14 ---

1:02.83Y Rachael Kamhi 15 ---

X 1:18.61Y Tabor Geering --- ---

Event # 34 Boys 50 Back 11-12

51.59Y Tyler Green 5 2

Event # 35 Girls 50 Back 13-14

1:02.28Y Rachel Ely 9 ---

Event # 37 Girls 50 Back 15-18

35.70Y Karmen Freeman 2 5

39.97Y Gio Rodriguez 6 1

44.69Y Lela Campbell 8 ---

X 54.44Y Ren Knauss --- ---

Event # 38 Boys 50 Back 15-18

34.37Y Dakotah Whiteley 2 5

37.52Y Nate Green 5 2

37.95Y Braydon Surritte 7 ---

X 46.21Y DQ Dylan Delay --- ---

Event # 39 Girls 25 Free 8 & Under

20.57Y Karis Nordgren 2 5

33.39Y Christine Stoffer 14 ---

Event # 40 Boys 25 Free 8 & Under

23.83Y Leroy Winnie 2 5

30.68Y George Campbell 9 ---

30.78Y Si Parsons 10 ---

31.26Y Elliott Engle 12 ---

39.42Y Javan Nordgren 17 ---

48.03Y Matthew Stoffer 20 ---

Event # 41 Girls 25 Free 9-10

21.18Y Rachel Fortier 13 ---

27.49Y Katherine Stoffer 24 ---

27.74Y Alexis Kamhi 25 ---

32.81Y Kenlie Delay 30 ---

Event # 42 Boys 25 Free 9-10

16.58Y Justus Nordgren 4 3

Event # 43 Girls 50 Free 11-12

44.60Y Hannah Knauss 22 ---

53.62Y Rachael Kamhi 29 ---

55.47Y Kaylee Weibert 30 ---

59.62Y Nicole Green 33 ---

1:04.87Y Charlotte Kamhi 34 ---

1:09.37Y Tabor Geering 35 ---

Event # 44 Boys 50 Free 11-12

31.41Y Jackson Green 1 6

40.51Y Tyler Green 8 ---

Event # 45 Girls 50 Free 13-14

54.87Y Rachel Ely 17 ---

Event # 47 Girls 50 Free 15-18

29.79Y Karmen Freeman 3 4

30.28Y Gio Rodriguez 5 2

31.23Y Dharma Ladd 7 ---

34.90Y Haley Sowder 14 ---

41.89Y Lela Campbell 20 ---

42.90Y Ren Knauss 21 ---

Event # 48 Boys 50 Free 15-18

26.64Y Dakotah Whiteley 5 2

27.05Y Nate Green 6 1

28.75Y Braydon Surritte 8 ---

36.75Y Dylan Delay 14 ---

Event # 49 Girls 25 Breast 8 & Under

29.88Y Karis Nordgren 1 6

1:01.56Y Christine Stoffer 10 ---

Event # 50 Boys 25 Breast 8 & Under

31.78Y Leroy Winnie 3 4

31.90Y Si Parsons 4 3

1:07.13Y Javan Nordgren 8 ---

X 1:46.53Y DQ Matthew Stoffer --- ---

Event # 51 Girls 25 Breast 9-10

24.51Y Delilah Ladd 3 4

27.18Y Lily Gruen 6 1

X 37.97Y Kenlie Delay --- ---

39.91Y DQ Alexis Kamhi --- ---

Event # 52 Boys 25 Breast 9-10

31.19Y Bob Cooper 6 1

Event # 53 Girls 50 Breast 11-12

53.89Y Margaret Campbell 10 ---

1:13.75Y Nicole Green 15 ---

X 1:28.59Y DQ Tabor Geering --- ---

1:35.87Y DQ Charlotte Kamhi --- ---

Event # 54 Boys 50 Breast 11-12

47.90Y Jackson Green 1 6

49.49Y Tyler Green 3 4

Event # 55 Girls 50 Breast 13-14

1:04.40Y Rachel Ely 11 ---

Event # 57 Girls 50 Breast 15-18

39.43Y Haley Sowder 2 5

X 39.94Y Dharma Ladd --- ---

40.58Y Karmen Freeman 4 3

X 54.70Y Lela Campbell --- ---

56.77Y Ren Knauss 11 ---

Event # 58 Boys 50 Breast 15-18

33.54Y Dakotah Whiteley 2 5

36.30Y Braydon Surritte 3 4

40.46Y Dylan Delay 7 ---

Event # 61 Girls 200 Free 15-18

2:34.25Y Karmen Freeman 3 4

2:42.43Y Dharma Ladd 4 3

Event # 62 Boys 200 Free 15-18

2:46.10Y Nate Green 5 2

2:55.00Y Dakotah Whiteley 6 1

Event # 64 Boys 100 Free Relay 8 & Under

2:28.11Y A Relay Abilene Wave Runners 3 4

Elliott Engle (8) Matthew Stoffer (6) George Campbell (7) Leroy Winnie (8)

Event # 65 Girls 100 Free Relay 9-10

1:29.47Y A Relay Abilene Wave Runners 3 4

Rachel Fortier (10) Lily Gruen (9) Katherine Stoffer (9) Karis Nordgren (8)

2:09.42Y B Relay Abilene Wave Runners 8 ---

Alexis Kamhi (10) Christine Stoffer (6) Kenlie Delay (9

Event # 67 Girls 200 Free Relay 11-12

2:59.75Y A Relay Abilene Wave Runners 6 1

Margaret Campbell (11) Nicole Green (11) Hannah Knauss (11) Delilah Ladd (10)

4:10.67Y B Relay Abilene Wave Runners 9 ---

Kaylee Weibert (11) Tabor Geering (11) Charlotte Kamhi (11) Rachael Kamhi (11)

Event # 68 Boys 200 Free Relay 11-12

2:45.79Y A Relay Abilene Wave Runners 3 4

Justus Nordgren (10) Javan Nordgren (6) Bob Cooper (9) Jackson Green (12)

Event # 71 Girls 200 Free Relay 15-18

2:06.91Y A Relay Abilene Wave Runners 2 5

Gio Rodriguez (16) Haley Sowder (17) Dharma Ladd (15) Karmen Freeman (15)

3:06.30Y B Relay Abilene Wave Runners 7 ---

Lela Campbell (15) Rachel Ely (13) Ren Knauss (15)

Event # 72 Boys 200 Free Relay 15-18

1:58.85Y A Relay Abilene Wave Runners 4 3

Nate Green (16) Dylan Delay (15) Braydon Surritte (18) Dakotah Whiteley (18)

Event # 73 Girls 100 IM 9-10

1:33.94Y Delilah Ladd 1 6

2:15.94Y Lily Gruen 10 ---

2:19.70Y Rachel Fortier 11 ---

2:28.39Y Katherine Stoffer 14 ---

Event # 74 Boys 100 IM 9-10

1:36.18Y Justus Nordgren 2 5

Event # 75 Girls 100 IM 11-12

2:13.19Y Hannah Knauss 11 ---

2:22.15Y Rachael Kamhi 12 ---

DQ Nicole Green --- ---

Event # 76 Boys 100 IM 11-12

DQ Tyler Green --- ---

Event # 79 Girls 100 IM 15-18

1:21.43Y Gio Rodriguez 2 5

X 1:31.43Y Haley Sowder --- ---

1:43.29Y Lela Campbell 9 ---

1:51.93Y Ren Knauss 10 ---

Event # 80 Boys 100 IM 15-18

1:16.15Y Braydon Surritte 5 2

Contact Ron Preston at sports@abilene-rc.com.

(0) comments

Welcome to the discussion.

Keep it Clean. Please avoid obscene, vulgar, lewd, racist or sexually-oriented language.
PLEASE TURN OFF YOUR CAPS LOCK.
Don't Threaten. Threats of harming another person will not be tolerated.
Be Truthful. Don't knowingly lie about anyone or anything.
Be Nice. No racism, sexism or any sort of -ism that is degrading to another person.
Be Proactive. Use the 'Report' link on each comment to let us know of abusive posts.
Share with Us. We'd love to hear eyewitness accounts, the history behind an article.